Rozwój IT

Rozwój ITBranża IT rozwijała jak i rozwija nadal bardzo dynamicznie. Na rynku wciąż pojawiają się nowe modele komórek, laptopów oraz ciekawe programy, jeszcze bardziej ułatwiające nam życie. W przypadku telefonów komórkowych, te tradycyjne modele zostają wypierane przez smartfony i inne aparaty dotykowe.

Kiedyś telefon służył nam tylko do dzwonienia, dziś to tylko jedna z funkcji. Poza tym komórka służy do wysyłania wiadomości tekstowych, multimedialnych, słuchania muzyki, robienia zdjęć, nagrywania filmów, przeglądania stron internetowych, prowadzenia podręcznego kalendarza czy dokonywania obliczeń na mobilnych kalkulatorach.

Bardzo modne są dziś nie tylko telefony komórkowe, ale również iPhony, iPady czy iPody. Na rynku pojawia się również coraz więcej modeli tabletów lub wygodnych urządzeń hybrydowych. Wiele osób nie potrafi się zdecydować, czego potrzebuje: laptopa czy tabletu? Dziś ten dylemat zostaje rozwiązany przez takie urządzenia, jak chociażby wygodny Asus Transformer. W jednej chwili z laptopa możemy go przerobić na tablet, poprzez odłączenie ekranu od klawiatury.

Kupowanie laptopa czy netbooka jest w dzisiejszych czasach naprawdę trudne nie ze względu na zbyt mały, ale zbyt szeroki wybór. Na uwagę na pewno zasługują produkty firmy Sony. Jednym ze sztandarowych artykułów jest wygodny laptop Sony Vaio. To laptop cienki, lekki i bardzo stylowy. Model Sony jest również wyjątkowo lekki, wygodny w użytkowaniu, posiada także dobrej jakości baterię, pozwalającą na długą i niezakłóconą pracę.

Wielu zwolenników ma również Asus Zenbook, kolejny świetny produkt znanej i renomowanej firmy Asus. Jest ultra cienki, wygodny, mobilny, cechuje się również znakomitą kartą graficzną. Ekran laptopa jest matowy, co poprawia jakość pracy, a klawiatura bardzo wygodna, nawet przy długim pisaniu. W testach nowoczesnych laptopów świetnie wypada również model Samsung SSD. To wyjątkowo szybki sprzęt, pozwalający na ekspresowy transfer plików. To cała seria modeli od Samsunga, najnowszy jest model SSD 840 Pro.